Gördüklerini Kitaba Döktü

17.12.2021
1.247
Gördüklerini Kitaba Döktü

Nizip Konteyner Kentte yöneticilik yapan Celal Demir, kamplardan ve o kamplarda yaşayan insanlardan gördüklerini romana çevirdi ve “Kelebeklerde Ağlar” kitabını çıkardı.

Konuyla ilgili konuşan Demir, “Kelebekler’ de Ağlar” kitabının kendi alanında ve Türkiye’nin Suriyelilere yapmış olduğu hizmetleri anlatan ilk eser olduğunu söyledi.

Dünya tarihinde Asya ülkeleri ve Asya bölgelerinde mülteci kamplarının olduğunu ve hiç birinin Türkiye’deki kamplar kadar olmadığını ifade eden Demir şunları söyledi.

“Bu kitabı yazmamdaki gayem kamplarda kalan Suriyelilerin yaşamlarını gün yüzüne çıkarmak ve kamplarda yetişen nesilleri anlatmak, aynı zamanda tüm yaşananları dile getirmektir. Tabi bu mesajları Suriye savaşında ciddi manada zarar gören bir oğlunu ve iki damadını kaybettikten sonra 20 yetime bakan bir annenin hikâyesinden esinlenerek yazdım”. Romanının iyi bir eser olduğuna inandığına vurgu yapan Demir; “Romanımız kitap bayilerinde de mevcut olup isteyen herkes alabilir” diyerek konuşmalarını tamamladı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.